Bebeğinizin Burcu

Oğlak burcu bebeği

Bir Oğlak bebeğiniz varsa, emin olun ki o daha ilk günden bu yana yaptığı plana sadık kalır. Disipline kendisini ötekilerden biraz daha ciddiyetle adayan Oğlak bebekleri, yüksek organizasyon kabiliyetleri, disipline düşkünlükleri ve metodolojik zihinleri ile size şunu sordurur: Bu gerçekten bir Bebek mi ? Eh, cevap hem evet, hem de hayır olur.

Macera gönüllüsü olmayıp riske girmeye yatkın olmayan Oğlak bebeği, dışarıdan adeta donuktur; ancak kendi içinde mutlaka bir şeylerle meşgul olduğunu bilmeniz gerekir. Aldığı dersleri zamanla ve sabırla içselleştirir. Ve bunları öğrenmeyi de başarır. Kendini önemli hissetmeyi erken yaşlardan itibaren önemseyen Oğlak bebekleri, sorumluluk almaya bayılır. Bu yüzden onları kısıtlamayın; onlara değişik görevler aşılayın. Oğlak bebekleri ayrıca, yaşları ilerledikçe taşıdıkları sorumlulukların karşılığını da talep edecekleri bir değerler sisteminin bilincine mutlaka erişirler. Onlar için Dünya, etme bulma Dünyasıdır ve hiçbirşey karşılıksız bırakılmaz. Bir Oğlak bebeği bu düşünceyle tatmin olur ve mutlu yaşamaya sebat eder.

İş bir şeyleri öğrenmeye geldiğinde, Oğlak bebeği acele etmez. Kendi keşif hızına sadakatle yönelir. Erken yaşlarda, öğrenebileceği organizasyon kökenli şeyler Oğlak bebeğinin gelişiminde büyük ölçüde etkili olur. Buna bir oyun grubunun oluşturulması elbette dahil edilebilir. Her şey bir yana, Oğlak bebeği aşırı dikkatli ve kararlıdır. Bir Oğlak bebeği ile konuşmak dahi, küçümsenmeyecek bir çaba ve özen gerektirir; bu bakımdan Oğlak bebekleri havadan sudan konuşmaz, direkt olarak konuya geçer ! Kendini emin hissedebileceği yerlerde oynamayı seven Oğlak bebeklerini, üzerinde ter döktükleri çabaların karşılığını almak kadar sevindiren şey yoktur.12345678910111213


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük