Bebeğinizin Burcu

Kova burcu bebeği
Kova bebekleri yalnız mıdır ? Eh, ilk bakışta böyle bir manzara verebilirler: ancak görünüm bazen yanıltıcı da olabilmektedir. Bu tür bebekler, bir nebze uzakta kalmaktan hazzeden, hatta soğuk ve ilgisiz zannedilen bir yapıda olur ve içinde bulundukları bu kişisel zaman dilimleri tam da onların istediği şeydir. Ağladıklarında bile yalnız olmak isterler. Bunu yeğlerler. Tabii bu durum bir soruyu da beraberinde taşır: Bir Kova bebeği, sosyalliği ne ölçüde kullanır ? Belki… Bu tür durumlarda, bir Kova bebeğinin yardımına anne ve babasından ziyade, kendi tanıdığı kimi arkadaşlarının desteği çok daha yardımcı olabilmektedir.

Kova bebekleri, başkalarına bir şeyler öğretecek kadar bilgi donanımlı olurlar; birçok şeyi alışıldık yöntemlerin dışında ve erkenden kaparlar. Bir Kova bebeğinin dünyaya gelişi, bir asinin dünyaya merhaba deyişidir. Anne babalar, kardeş ve arkadaşlar, bu anlamda bir Kova bebeğinden her daim beklenmeyeni görmenin sürprizini yaşarlar. Kova bebeği için arkadaşlarının varlığından emin oluşu, arkadaşları bunu nasıl gösterebileceklerini bilemeseler dahi son derece önemli olur. Bu yüzden ona, yanında birilerinin olduğunu hissettirecek davranışların cesaretlendirilmesi gerekir.

Zaman zaman isteksiz tutumlarıyla dikkat çeken Kova bebeği, kendi Dünyası ve eşyaları içinde olmaktan mutlu iken; sık sık kendini yaratıcı birtakım faaliyetler içinde bulur. Bu davranışların da taltif edilip elbette mümkün olduğunca desteklenebilmesi gerekir. Bu durumlarla baş edebilmek adına, konuşkan, parlak zekâlı ve her zaman düşünceli, ötekilerin yanında olmasından hoşnut bir bebeğiniz olduğunu bilin: Siz onunla ne kadar ilgilenirseniz, o da o kadar ışıldayacaktır !12345678910111213


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük