Bebeğinizin Burcu

İkizler burcu bebeği

Bir an önce harekete geçmeye son derece hevesli olan, hatta doğumdan önce karnınızda bile ortalığı birbirine kattığı muhakkak olan İkizler burcu bebeği, genellikle çok erken yaşta dile gelir ve daha ilk gününden itibaren kendini belli edecek davranışlar sergiler.

Meraklı ve iflah olmaz bir kâşif olarak İkizler burcu bebeği, kendini tatmin ve mutluluk adına sürekli olarak dış etkenlerce uyarılma isteği yaşar. Zira bu olmazsa çabucak sıkılır; onun iletişim koşullarının çıtası, ya da beklenti düzeyi bu derece yüksek olduğunda ise, onun için yapılabilecek en iyi davranış, kendisini olabildiğince erkenden bir oyun grubuna dahil edebilmek olur. Evinde, eğer kardeşi varsa, bu ‘boşluğu’ kolayca dolduracaktır; böyle biri yoksa, mutlaka birinin onunla olması şarttır!

İkizler bebeğinin ötekilerle iletişime geçmesi için hiçbir zaman erken değildir. Bu anlamda, başlarından geçeni de çabucak kendilerine mal edip deneyimlerinden dersler çıkarabilirler. İkizler bebeği kesinlikle başkasına yapışık veya bağımlı bir karakter taşımaz; tam aksine bu burcun bebekleri kendi başlarına olup, ‘idareyi ellerine aldıklarında’ içinde bulundukları sürecin tadını çıkarırlar.

Sürpriz biçimde, eğer bir İkizler bebeği başkalarıyla konuşmuyor veya oynamıyorsa, ortada kesin bir duygusal uzaklık veya sorun var demektir. Bu yüzden İkizler bebeğiyle ilişkilerin karmaşıklaştırılmaması ve onların anlayabileceği basitlikte tutulması, karşılıklı uyumun sürekliliği için gerekli olur. Bu tür durumlarla baş edebilmek için, onun içinde yer aldığı oyun grubunun ana ‘iletişim lideri’ olduğunu bilmelisiniz; ayrıca sürekli dikkat dağınıklığı olduğu için, onu hep bir şeylerle meşgul etmeniz gerekir. Zira İkizler bebeği son derece akıllı ve yaratıcıdır.12345678910111213


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük