Boğa (21 Nisan-21 Mayıs)

Boğa burcu bebeği

Boğa burcu bebeğine sahip olan anne babaların ilk olarak bilmeleri gereken şey, bebeklerinin, sevdiklerinden gelebilecek şefkat ve dokunmaya dayalı yaklaşım davranışına son derece istekli ve hazırlıklı olduğudur. Bir Boğa burcu bebeği adeta kendisine dokunulması ve şefkat gösterilmesi için yaşar. Bu anlamda onun en önemli beklentilerinden biri de kişisel konfor duygusu olur. Ne sıcak, ne de soğuk bir yatak, özel bir oda, onun ağız tadına yaraşır bir mutfak becerisi, sakinleştirici müzik veya sesler ile, garip içerikleri olan, şaşırtıcı oyuncaklar tam da Boğa burcu bebeğine uyar.

“Tutkular Evi” denebilecek ikinci ev burç grubu üyesi olarak Boğa burcu bebeği, özellikle oyuncak seçimi konusunda çok titiz olur. Mevzu öğrenme güdüsü olduğunda, Boğa burcu bebeği yeni fikir ve tasarımlarla yüz yüze olmaktan kaçınmaz. Kendi öğrenme ve keyif hızıyla davranır; baskıya gelemez ve hatta üzerinde baskı yaratılmasını da hiç takmayarak, üzerinde çalıştığı işin sonuna kadar gider. Bu durum ışığında ona nazikçe yaklaşarak, eylemleri sırasında duyarlı ve ılımlı olunmalıdır.

Boğa burcu bebeği, yine doğasına uygun olarak kan bağına ve aile içi ilişkilerin düzenine öncelik verir. Bu arada Boğa burcu bebeğini, gittiği oyun alanı veya mekanında, herkesi bir araya getirmeye çalışan inatçı tavırlarıyla da ayırt etmeniz olasıdır. Bunlarla baş edebilmek adına ona dokunun; ‘harika’ oyuncaklarla onu ikna edin ve bir Dünya / Toprak burcu üyesi olarak onun mutlaka zeminle temasını güvenceye almaya bakın.1


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük