Uzmanlarımız

Jin.Dr.Oktay Kaymak( Kimdir? )
Kadın Sağlığı

Karnınızdaki Bebeğiniz Hangi Haftada Kaç Kilo Olmalı?


Bebeğin gelişimi anne karnında devam ederken anne ve baba adaylarının en çok merak ettikleri konu bebeğin kilo ve boyudur.  Bebeklerin gelişimlerinde en önemli pay anne ve babalarından aldıkları genetik mirastır. Bu nedenle anne ve baba boy ve gelişimi bebek gelişimini çok etkiler. Tabi gebelik sırasındaki beslenme ve bakımda bebeğin gelişimini önemli oranda etkileyen bir diğer etkendir.

Aşağıda gebeliğinizin haftasına göre bebeğinizin ortalama tahmini kiloları verilmiştir.

Yapılan ultrasonografilerde bebeğinizin kilosu bu gramlardan az ise bebeğinizde gelişme geriliği olabilir. Eğer fazla ise bebeğiniz normalden iri doğacak olabilir. Bu her iki durumda  kendine göre özelliklere sahiptir ve özel takip ve doğum gerektirir. Bu konuda doktorunuzdan bilgi isteyiniz.

Ultrasonografide bebeğin gelişimi bazı ölçümler sonrasında hesaplamalar sonucunda ortalama bir değer olarak çıkar. Bu sonuçlar kesin sonuçlar değildir, bir miktar artı veya eksi olarak oynayabilir.   12

YORUMLAR
merhaba burcu hanım bu normal bi durum bazı bebeklerin kilosu ve boyu normale göre fazla olduğunda ultrason kağıdında bi iki hafta daha önde yazabiliyor benim oğlumda şuan 34 haftalık ama dünki ultrason kağıdında 36 haftalık yazıyo :)

Ece Elaslan | 30.11.2010 20:46:00   
26 haftalık hamileyım 1.150gr. bi oglum var:)doktorum kılolu bı bebek dogucak dedi son adet tarıhıme göre 26.haftanın içindeyım ama yanlızultrason kagdımda 27 haftalık gözüküyorum bu normalmi?

Burcu Arıcı | 21.11.2010 00:25:00   

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük