Kızılderili astrolojisine göre burcunuz

22 Aralık-19 Ocak - Yaban Kazı
"Bilge, dingin, yardımsever bir lider!"
Uğurlu taşı: Kuvars
Rengi: Beyaz

Evrenin tüm enerjisini kullanabilme yeteneğine sahiptir. Sakin, dingin bir kişilik sergiler. Olayları kavrama yeteneği iyidir; çok sayıda değişik işi ve görevi yönetebilme yeteneği vardır. Lider olma kabiliyeti yüksektir. Aydınlık ama ulaşılması zor bir kişiliktir.
Kusursuz bir bilgedir. Dikkatli ve titiz bir ebeveyndir, hata yapmamak için çok çalışır. Arkadaşlık ve dostluk seçiminde çok dikkatli davranır, arkadaşlarını ve çevresini geliştirmeye eğilimlidir. İnsanlar ve doğa ile kolayca uyum sağlar. Morali bozukken çekingen ve içe kapanık olur. Ev hayatında düzenli ve özenli olup, alışkanlık ve geleneklerine bağlıdır. Sindirim sisteminde hassasiyetten muzdariptir.

20 Ocak-18 Şubat - Susamuru
"Sevimli, cana yakın, iletişimi yüksek bir yardımsever!"
Uğurlu taşı: Gümüş
Rengi: Gümüş

İlk adımları atarken kararsızdır; tehlikeli durumlarda yanlış kararlar almaya eğilimlidir. Aşırı korkusuzluk sonucu tehlikeli işler yapabilir. Arkadaşları tarafından sevilen sayılan bir kişiliktir; herkesle dost olabilir. Esnek ve yardımsever olup, sosyal yardımlaşma konularına yatkındır. Sürekli yeni planlar yapar. Güçlü bir içgüdü ve altıncı his sahibidir; ayrıca duygularını saklamaya da meyillidir. Karşı koyulması zor talepleri olabilir. Akıllı, cesur ve özgürlüğüne düşkün olması sayesinde uzak ülkelere gitmekten hiç gocunmaz. Hassas noktası sinir sistemidir.

19 Şubat-20 Mart - Puma
"Kıvrak ve güzel duygu yumağı!"
Uğurlu taşı: Firuze
Rengi: Mavi-Yeşil

Kendi alanlarına ve özellerine düşkün olurlar. Duygularını göstermezler, zor güvenir ve ihtiyatlıdırlar. Ruhsal bir avcı gibi davranır: Güçlü sezgileriyle başkalarının göremediğini görebilirler. Sevecen neşeli bir ebeveyn olup ailelerine düşkündürler. Güvendiklerine tüm yüreği ile sevgi gösterirler ama köşeye sıkıştırdıklarında kavgacı ve atik olurlar. Kıvrak zekaya sahiptirler. Doğru olanı yaptıkları konusunda güvenceye ihtiyaç duyar ve akıl almaz düş gücüyle hareketli bir yaşam sürebilirler. En hassas noktaları mide-barsaklardır.

21 Mart-19 Nisan - Aladoğan

"Görkemli ve büyüleyici bir iyilik sembolü!"
Uğurlu taşı: Opalin
Rengi: Sarı

Bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahip olup, daldan dala atlar. Coşkuludur. Hızlı gelişme ve değişme kapasitesi yüksektir. Doyumsuz bir güç ve enerji isteği benliklerinde vardır. Düşünce ve duygularında çok açık, açıksözlü ama bazen patavatsız olabilir. Yalana ve yalancılığa asla tahammülü yoktur. Korkusuz, bağımsız, ileri görüşlü olması sayesinde isterse, enerjisini iyi yönlendirip başarılı bir yönetici olur. Kızgın olduğunda ise saldırgan ve çok tehlikeli olabilir. Sağlam bünyeli olmasına rağmen hassas noktası baş bölgesidir; sık sık baş ağrısı çeker.

20 Nisan-20 Mayıs - Kunduz
"Herkese yaşam gücü ve tadı veren denge merkezleri''
Ugurlu taşı: Krisokol
Rengi: Mavi

Dengeli,ağırbaşlı, iç huzura önem veren, sessiz sakin, değişimi sevmeyen, planlı ve her türlü fiziksel ortama uyum sağlayan, tutarlı ve dengeli ilişkileri tercih eden bir yapıya sahiptir. Sürekli barış arar ve barış ortamlarını tercih eder. İşleri sürtüşmesiz, uyumlu hale getirmeyi başarır; özellikle evlilik hayatında geçinilmesi kolaydır. Kendi rahatı ve huzuru için çevreyi düzenlemekten bıkmaz. El becerileri yüksek olup, yaptığı işlerin hem güzel hem de yararlı olmasına çalışır. Suyla ilgilenmekten hoşlanır. Güven duymadığı zaman geride kalıp dinler. Sinirlenince yıkıcı olabilir.

21 Mayıs-20 Haziran - Geyik
"Çekici,hareketli,duyarlı bir şifacı!"
Uğurlu taşı: Akik
Rengi: Beyaz-Yeşil

Hareketi sever, aynı anda birkaç işi yapabilen, durmadan bir düşünceden ötekisine geçen, çok uyanık ve zeki biridir. Koruma içgüdüsü fazlasıyla gelişmiştir. İlişkilerinde fiziksel görünüme önem verir ve güzel olan her şeyi sever. Sanatçı, kişilikli, yaratıcı, yeni buluşlara meraklı olup yeni tatlar bulmaya, yeni yerler görmeye bayılır. Sevinmeyi ve sevinç duygusunu çok önemser ve gülmeyi seven bir kahkaha makinesidir. Monogamist ilişkilere yatkın olmaz ama sevgi dolu bir ana-baba olur. Hassas noktası ise damar tıkanıklarıdır.

21 Haziran-22 Temmuz – Ağaçkakan
"Aile ortamlarının ve sevginin vazgeçilmez merkezi"
Uğurlutaşı: KırmızıAkik
Rengi: Pembe

Gizemli yetenekleri olan, dengeli ortam ve dengeli durumları tercih eden, olayların iç yüzünü kolayca kavrayan, yaşamda her zaman ruhsal bir amaç arayan tiplerdir. Sevmeyi ve sevilmeyi çok önemser; sevdiği bir eşe ihtiyaç duyar. Anaç, evcimen, yardımsever, uyumlu, sağlam ve güvenilir bir dosttur. Dinsel ve mistik eğilimlerinden kopamaz. Milliyetçilik duyguları güçlüdür. Huzursuz olunca hastalanma eğilimine sahiptir. Hassas noktası ise iç hastalıklarıdır.

23 Temmuz-22 Ağustos - Mersin Balığı   
"Gösterişli, bağımsız, sevilen keskin görüşlü bir fırtına!"
Uğurlu taşı: Gröna Demir
Rengi: Kırmızı

Soylu, görkemli düşünmeyi seven, dost ama alaycı bir burçtur. Liderlik duyguları çok güçlü olup egemenlik kumayı sever. Haksever, iyi niyetli bir yöneticidir. Gerçek duygularını saklayarak, psikolojik ve fiziksel sıkıntıları kolayca çözümleyebilme yeteneğine sahiptir. Başka insanların üzerinde kolayca güçlü etkiler yaratabilir. Tükenmez bir güç kaynağı ve ruhsal derinliği vardır.
Başkalarının kendine verdiği acıyı da unutmaz. Hassas noktası soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve hazımsızlıktır.

23 Ağustos-23 Eylül – Boz Ayı
"Çözümlemeci ve mantıklı düşünme yeteneği olan bir organizatör!"
Uğurlu taşı: Ametist
Rengi: Erguvan

Mantıklı, adalet duygusu güçlü olan, yalana karşı hassas ve hemen hisseden, dürüst ve etkin bir kişiliktir. Öfkesini hesaplı ve soğuk kanlı bir şekilde gösterdiği de olur. Konuşmayı sever aynı zamanda uzun süre sessiz de kalabilir. Somut aleme ve lükse meraklıdır. Yemeğe düşkün ama rejimi de sever. Hekimlik, yönetim ve savunma konularına eğilimlidir. Aklına koyduğu zor ya da kolay her şeyi yapabilen disiplinli ve düzenli bir tiptir. Sinirli ama sevecen bir ana-baba olur. Aldatılmaya tahammülü yoktur.Tasarılarının ve düşüncelerinin bozulmasına asla izin vermez.Hassas nokta mide, barsak ve kalptir.

23 Eylül-23 Ekim – Karga
"Özveri, nezaket ve kararlılığın bir birleşimi!"
Ugurlu taşı: Jasper
Rengi: Kahverengi

Yardımsever, doğa ile ilişkide olmayı seven, ani manevralar yapabilen, iç dengeleri bozulmazsa uzun süre çalışabilen kişilerdir. Ruhsal alanda çok rahat olurlar. Evine özenen, zevkli, dekorasyona meraklı, güzel şeyleri seven, estetiğe düşkündürler. Hayattan zevk almayı bilir, hayatı dolaysız ve yoğun yaşarlar. Her şeyin iyi ya da kötü yanını kolayca görebilirler. Hayvanlara düşkün olurlar. Güven vermeyi ve güven kazanmayı seven ve kolayca öğrenen genelde güzel ve yakışıklı olan insanlardır.

24 Ekim-21 Kasım – Yılan
"Ruhsal güçleri çok yüksek duyarlı insanlar!"
Uğurlu taşı: Bakır-Malahit
Rengi: Turuncu

Ruhsal seslere karşı duyarlı, uğraştığı işte başarılı, soğukkanlı, çok gizemli, ketum ama çekici ve farklı bir kişiliktir. Tükenmez bir enerjiye sahip olup iyileştirici güçler de sergiler. Bazen dar kafalı olabilir. Karar verme aşamasında yardım almayı sever ama aynı zamanda çevresine yardımcı olmaya bayılır. Etrafa kolayca uyum sağlar. Dokunma ve titreşimlere olağanüstü duyarlıdır. Hassas noktası ise karın ağrısıdır.

22 Kasım-21 Aralık – Wapiti
"Yeniden doğan bir güç simgesi"

Uğurlu taşı: Obsidiyen
Rengi: Siyah

Parlak ve saydam bir kişilik olup, sıksık ikilem yaşar. Yaşamı boyunca bıçak sırtında yürüyen, dış etkilerden gerçek özleri çıkarmayı çok iyi beceren, yumuşak ama güçlü bir yapıya sahiptir. Erkenden olgunlaşan, çabuk öğrenen ve öğrendiği bilgileri herkesle paylaşan ve çok güçlü bir adalet duygusuna sahiptir. Güçlü içgüdüleri olan sayesinde ruhsal düğümleri kolayca çözebilir. Yükseklere tırmanmayı başarabilir. Yakın ilişki kurmaktan asla çekinmez. Saygı ve sevgi uyandıran, neşeli kişiliktir. Fikirlerinden asla caymaz, kendi bildiğini okur.
 1


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük