Hamilelikte Son 3 Ay

 

Karnınız hızla büyüyor ve ister istemez kendinizi yorgun  hissediyorsunuz. Bir yandan doğumla ilgili endişeleriniz artarken  diğer yandan da bebeğinize  kavuşmak için sabırsızlanıyorsunuz.  Her ne kadar hamileliğin her dönemi ayrı bir önem taşısa da risklerle dolu son üç ay, her konuda daha dikkatli olunması gereken bir dönem.

Son üç ay içine girdiğinizde, bebeğiniz gelişimini hızla tamamlamaya   başladığından fiziksel bir ağırlaşma hissedersiniz. Eskisi kadar iyi uyuyamazsınız. Leğen kemiğinizdeki bağların gevşemesi sonucunda yürürken daha rahatsız olmaya başlarsınız. Bu dönemde bebeğiniz   leğen kemiğinizin içine doğru doğum kanalına yerleşince diyaframa olan baskının azalması sonucunda solunum zorluğunuz da azalır.

Bebeği taşıyan rahim, göbek hizasını geçtiği için midede ve kaburgaların altına doğru bir baskı görülebilir. Bu değişiklerin yanı sıra son üç ay, bazı riskli durumların ortaya çıktığı ve buna bağlı olarak bazı şeylerin yapılmasının sakıncalı olduğu bir dönemdir de. Bu risklerin başında da erken doğum riski geliyor.12345


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük