Doğum İçin Hazırlık

 

Doğum için ihtiyacınız olacak malzemeleri organize ederken, doğumu sizin için daha rahat bir deneyim haline getirecek eşyaları da hazırlayın. Doğumun başlaması heyecanı ile bir şey unutmamak veya erken bir doğum durumunda hazırlıksız yakalanmamak için yardımcı malzemelerinizi erkenden hazırlamanız iyi bir fikirdir.

Doğum sırasındaki rahatınız

 

Ebeniz veya hastane danışmanları size rahatınız için neye ihtiyacınız olduğu hakkında tavsiye vereceklerdir. Eğer evde doğum yapacaksanız, tüm malzemeleri doğum yapacağınız odada toplayın. Eğer hastanede doğumu tercih ediyorsanız, onları bir çantaya koyun ve bavulunuzun yanına yerleştirin. Doğum yardımcınıza söyleyin ki heyecanla onları unutmasın.

Eğer saçlarınız uzun veya yüzünüze düşüyorsa, birkaç firkete, toka, tarak veya saç bandı ile rahatsızlıktan kurtulursunuz. Ağzınızdan derin nefes aldığınız için dudaklarınız oldukça kuruyabilir, bunun için dudak nemlendirici veya çatlak kremi sürerek çatlamaları önleyebilirsiniz.

Eğer mide bulantısı ve hatta kusmanız varsa, şüphesiz dişlerinizi temizlediğinizde kendinizi daha iyi hissedersiniz, bu nedenle diş fırçası ve macununuzu almayı unutmayın.

Yüzünüzü, boynunuzu ve ellerinizi temizlemek için bir kutu mendil veya küçük mendiller bulundurun. Ferahlamak için kolonya da faydalı olabilir.

Doğum sırasında dikkat dağıtma

 

Birçok kadın, doğumun verdiği rahatsızlığın masajla azaldığını farketmişlerdir. Karşıt basınç, eşinizin eli veya bir omurga silindiri, hatta bir tenis topu ya da oklava ile de sağlanabilir. Az miktarda talk pudrası veya bitkisel bir masaj yağı cildinizin tahriş olmasını engelleyecektir. Sıcak bir su şişesi veya sıcak bir ped, sırt ağrısını azaltmak için sırtınıza yerleştirilebilir.

Doğumun erken dönemlerinde, henüz tam başlamadan, uzun bir süre için hiçbir şey olmayacakmış gibi hissedebilirsiniz. Eğer birkaç kitap, dergi, oyun kağıtları, oyunlar, mp3 çalar götürürseniz, bunlarla dikkatinizi dağıtarak vakit geçirebilirsiniz.123


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük