Anne-Baba Olmaya Hazırlanın

 

Mutlu ve sağlıklı, çiftlerin çocukları da mutlu ve sağlıklı olurlar; bu yüzden, çocuk sahibi olmaya karar vermeden önce ana babalığa hazır olduğun uzdan emin olun.

Başarılı bir hamilelik ve sağlıklı bir bebeğin doğumu hem anne hem de babanın eşit derecede sorumluluğundadır. Birçok çift gebe kalmayı, diğer önemli hayat olaylarında olduğu kadar özenle planlamasa da, bebeğin sağlığı büyük oranda gebe kalma döneminde anne ve babanın sağlık durumlarına bağlıdır. Ana baba olmak yaşantınızı temelinden değiştireceğinden, bir aile olmak istediğinizde durup kendinizi tekrar değerlendirin.

Bebeğinizi tanımak heyecan verici bir tecrübedir; fakat bazen hayal kırıklığına uğrarsanız hiç şaşırmayın. Yapmanız gereken birçok düzenleme vardır ve bunların çoğu zordur. Bununla birlikte günlük ev yaşantınıza uyumunu sağlamak, istek ve ihtiyaçlarını anlamak ve aranızdaki sevgi bağını korumak için bebeğinize sık sık tatlı sözlerle dil dökmeniz gerekir. 

Birçok anne doğum sonrası ilk haftalarda üzüntü nöbetleri geçirir. Bu, doğum sonrası bunalım tıbbi yardım gerektiren çok daha ciddi bir durumdur. Anne babalığın getirdiği sorumluluk size çok ağır gelebilir; fakat bebeğinizin büyüyüp gelişmesini izlemek olumsuz duygulara kolaylıkla karşı koymanızı sağlar. Bu arada kendinize de vakit ayırarak hem enerji depolanmalı, eşinizle de bir ilişkiniz olduğunu unutmamalısınız.1234


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük