Doğumun Üçüncü Evresi

Üçüncü evrenin aktif idaresi 

1935’te ergometrinin bulunmasından sonra doğumun üçüncü evresi doktorlar ve ebeler tarafından daha aktif olarak yönlendirilmeye başlanmıştır. Kısa zamanda doğumda ergometrinin verilmesi ile 500 mililitreden fazla kan kaybı ile tanımlanan aşırı kan kaybı vaka sayısını azalttığı bulunmuştur.Ergometrin, gevşeme dönemi olmadan rahimde uzun bir kasılma sağlar ve rahim kasılırken herhangi bir kanama olması muhtemel değildir.

Sintometrin: Rahim kasılmaya başladığında plasenta rahim duvarından hızla ayrılır ve doğumun üçüncü evresini kısaltır. Son zamanlarda, birçok uzman Sintometrin olarak bilinen Ergometrin ve Sintokinon bileşimini kullanmaktadır. Bunun sebebi, Ergometrinin tek başına yavaş etki göstermeye başlaması ve mide bulantısına neden olabilmesidir. Bu nedenle Sintokinon ile kullanarak rahim kasılmalarını uyarmak için daha hızlı etki eder ve daha iyi sonuç verir.
Sintometrin, baş göründüğünde veya ilk omuz doğduğunda kas içine enjekte edilir ve doğum sonrası kanaması riskini azaltmak için birçok hastanede kullanılmaktadır. Oksitosin hormonu bebeğinizi görmeye, dokunmaya ve göğsünüzün üzerine koymaya yanıt olarak, vücudunuz tarafından doğal olarak üretilir. Sintometrin ile aynı görevi yapar ama daha az güvenilirdir.

Hissettikleriniz

Ürperme ve titreme, plasentanın doğumundan sonra oldukça sık görülür. Vücudun kendi ısısına ulaşabilmesinin yolu kas kasılmaları ile ısı üretmesidir. Titremenin işlevi budur; kas­ların hızlı kasılma ve gevşemeleri ile vücut ısısı üretilir. Titreme genellikle yarım saat içinde geçer, bu sürede vücut ısısı normale döner ve vücut ısınız yeniden ayarlanır.123


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük