Bebeğiniz Doğuyor: Tam Doğum Anı

 

Bu dakikalar insan hayatındaki en özel zaman aralığıdır. Dolayısı ile anne ve baba adaylarının bu dönemi son derece güvenli ve huzurlu bir şekilde geçirmesi gerekir. Ancak özellikle anne adaylarının bu dönem hakkında yeterince bilgilenmesi bu dönemi hem doktor, hem anne ve hem de bebeğiniz için kısaltıp kolaylaştırabilecektir.

Doğum masası nasıl bir masadır?
Doğum masaları özel olarak üretilen ve anne adayının vajinal muayenesi ile bebeğin doğumunu kolaylaştıran masalardır. Elektrikli veya mekanik olanları vardır. 

Masanın en faydalı tarafı hemen kenarlarında bulunan ve ıkınma sırasında anne adayının kuvvet alması için yapılan tutma yerlerinin bulunmasıdır. Ikınma hissinin gelmesi ile birlikte buralardan tutunup bebeğinizi bütün gücünüz ile aşağı doğru itmeniz gerekecektir.

Hem yatak hem doğum masası olan hasta yatakları
Bu türden masalar normal doğum masalarından aslında çok farklı değildir. Ancak doğum için daha konforludur. Anne adayı doğum için ayrı bir masaya çıkmak zorunda kalmamaktadır. Yatak otomatik olarak masa formuna geçebilecektir.

Doğum masasına ne zaman çıkacaksınız?
Açılmanın tam olması ve bebeğinizin başının vajen dudaklarını kabartır hale gelince doğum masasına alınmanız gerekmektedir. Bu duruma gelince bebeğinizin doğumu için artık fazla bir süre kalmamıştır. 1234


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük