Memeye Yapışma

Mutlu, sorunsuz bir emzirmenin anahtarı, bebeğin ağzının me­meye tam olarak sabitlenip yapışmasıdır. Uygun yapışma, bebeğin yeterli süt alabilmesini sağlar ve sizin de meme ve süt verme prob­lemlerinizi önlemeye yardım eder. Bebeğiniz uygun olarak yapış­tığında, çenesi meme ucu yerine meme dokusuna yapışacak, me­me ucu tamamen ağzının içinde olacaktır.

Bebeğinizi mümkün olduğunca kolay yapışmaya cesaretlendir­mek için, kendinize besleme için bolca zaman ayırın, rahat ve gev­şemiş olun. Bebeği güç harcamadan meme ucuna erişebileceği kadar yüksekte tutun. Başını kolunuz ile destekleyin ve alttaki kol ve elinizle de sırt ve poposunu destekleyin. Meme ucu etrafını yu­muşatmak için biraz süt sıkın ve ağzının tüm meme ucunu alma­sını sağlayın.

Doğru yapışma, siz ve bebeğiniz için iki ana nedenden dolayı önemlidir. İlk olarak, bebeğinizin meme ucunu emmesini önler, bu hassasiyet ve çatlamalara neden olur. İkinci olarak, iyi bir süt akışım uyarır ve daha az besleyici ama susuzluğunu giderici ilk süt kadar zengin son sütü de almasını sağlar. İyi bir süt akışı, memelerinizi yeterince boşaltacağından, şişmelerini de ön­ler.1


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük