Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Anne karnında alınan tutulumların sağlıkla ilgisi
Hülya Balıkavlayan Offline
#1 Gönderildi : 27 Ağustos 2010 Cuma 22:31:00(UTC)

Sıralama: Advanced Member

Gruplar: Registered
[Joined]: 26.8.2010(UTC)
Mesajlar: 31
[Points]: 93

0 Kere Teşekkür Etti.
0 Mesajına Toplam 0 Kere Teşekkür Edildi.
Bebek anne karnında iken, 120. günden sonraki aylarda meydana gelen Güneş ve Ay tutulumlarının etkileri sağlık yönünden önemli bir faktördür. Tutulumların burçlardaki getirilerini inceliyerek, fiziksel bozuklukların altında yatan diğer faktörleri anlayabiliriz.

Bazı fiziki rahatsızlıklarda doktora gideriz., çeşitli tetkikler yaptırır, filmler çektirir bir sürü parasal ve zamansal harcamalar yaparız, fakat bir sonuç alamayız.

Hatta doktorun, hiçbir şeyiniz yok, sağlıklısınız demesine sinirlendiğimiz bile olur. Rahatsızlık hissetmek fakat çare bulamamak çok zor gelir.

Sebebi bulunamayan bu tür durumlarda konulan en kolay teşhis ise ? sinirsel ? tâbiridir.. Halbuki durumumuz sinirsel olmayabilir. Belki de kolaylıkla halledebileceğimiz ancak hiç aklımıza gelmemiş, kendimizden kaynaklanan basit bir neden olabilir. Bunun için tutulumların etkilerini gözden geçirmemiz faydalı olabilir.

KOÇ Burcundaki Tutulumlar

Baş, yüz ve sol gözle ilgili çeşitli şikayetlerin altında yatan sebeb; sürekli kendi kafası doğrultusunda gitme, olaylardan alması gereken dersi almama, sözünü tutmama olabilir. Bunlara uzun süre kulak vermezse başağrısından miğrene kadar varan sıkıntılar yaşar.

Kendi ideallerine gerekli değeri vermez, etrafın düşünceleri ile enerjisini aşırı derece harcar ve etrafla fazla uğraşırsa sık sık idrara çıkma, bel ağrıları olabilir.

Bütün bunlar, kişinin kendi ihtiyaçlarına dikkat etmesi, kendi ile ilgilenmesi, hatalarını düzeltmesi konusunda uyarılardır.

BOĞA Burcundaki Tutulumlar

Kulak, boğaz ve boyun aşırı derecede hassaslaştığı zaman öğrenmesi gereken şeyleri öğrenmediği, inatçılık ettiği ve maddi durumun bozulduğu akla gelebilir.

Fiziksel rahatsızlıklar, kendi değerini unutma deride kaşıntılara, burun hassasiyeti ve allerjiye sebeb olur. Kendine yapılan tavsiyeleri dinlemezse iltihabi durumlar, kulak rahatsızlığı görülebilir.

Atılımcı, ileri görüşlü olmamak için direnme güveni kaybetme gözlerde rahatsızlık yapar. Fizik bedenin ihtiyaçlarını gereği gibi karşılamama troid bezinin az veya fazla çalışmasına neden olabilir.

İKİZLER Burcundaki Tutulumlar

Eller, kollar, omuzlar, ciğerler ve sinir sistemi ile ilgili sorunlarının altında, sosyal iletişimde iyi bir denge kuramama yatar. Kişi kendine objektif olarak bakmalıdır.

? Ben heşeyimi içime mi atıyorum , yoksa çok mu açılıyorum....?

? Beğenilmemek, reddedilmek korkusundan kendimi bloke mi ediyorum...?

? Gerçekten dürüst müyüm? Yoksa ikiyüzlülük mü yapıyorum..? Henüz olgunlaşmadığım konulardan bahaneler uydurup kaçıyor muyum..?? gibi..

Beden, akıl ve ruh arasında iyi bir iletişim kuramama sinir sisteminde sorunlara yol açar. Başklarının düşüncelerine değer vermeği, kendine veya dünyaya başkasının gözü ile bakabilmeği öğrenirse rahatlayabilir.

YENGEÇ Burcundaki Tutulumlar

Yaşamdan alması gereken dersi öğrenmediği, sahiplenmediği, koruyuculuğu, bakıcılığı aşırılığa vardırdığı zaman ülser, gastrit, hazımsızlık, mide ekşimesi, gaz, apse, tümor, pankreas rahatsızlıkları, rahimle, memelerde ilgili sorunlar, kalsiyum eksilmesi, diz ve diş sorunları görülebilir.

Deniz, göl, nehir gibi su kenarı olan yerlerde yaşamak veya buralara seyahat yapmak iyi gelebilir.

Vucutta su toplaması olmasının nedeni de bakılma veya birilerine bakma ihtiyacının aşırılığından kaynaklanabilir.

ASLAN Burcundaki Tutulumlar

Sevgi konusunda çeşitli sorunlar yaşanıyorsa sağlık üzerinde etkileri görülür. Kendini beğenmiyor, sevmiyorsa veya başkalarının sevgisine kayıtsız kalıyorsa kalp kaslarında zayıflama olur.

Omurga ve omurilik etkilenebilir. Kalp ve omurilik sinirleri arasındaki iletişim aksar, beyinden gelen mesajlar yerine ulaşmada zorlanır ve böylece kişinin hayat enerjisi, canlılığı azalabilir.

BAŞAK Burcundaki Tutulumlar

Sindirim sistemmi rahatsızlığının altında yatan, kişinin tahlil yönünü hatalı kullanması ve öğrendiklerini kendisiyle bütünlerken olumsuz bir yol tutması olabilir.

Sorunlarına karşı aşırı umursamaz kalırsa kabızlık, aksine çok eleştirici ve kılı kırk yarıcı olursa ishal görülebilir. Şiş bir karın, dış dünyada yaşanan tersliklerin düzeltilmesi ve olayların hazmedilmesi gerektiğine işaret edebilir.

Kişi beden diline kulak vermezse lenf sistemi bozularak vücudunun direnci azalır, bağışıklık sistemi bozulabilir.

TERAZİ Burcundaki Tutulumlar

Böbrekler, adrenalin bezleri, kadınlarda yumurtalıklar, erkeklerde prostat sorunları görülebilir. Kişinin yaşam dengesi bozulduğu dış dünyasında karışıklar olduğu zaman bedenin bu bölgeleri isyan eder.

Kişi kendine ve çevresindekilere karşı dürüst ve adaletli davranmadığı zaman bedenin hassas dengesi bozulur ve yürümekten konuşmaya kadar çeşitli denge problemleri ortaya çıkar.

AKREP Burcundaki Tutulumlar

Evrensel sistemin hakkını verme konusunda sorumluluğunu hep hatırlamalıdır. Aksi halde üreme organlarında sorunlar ortaya çıkar. Çünkü bu organlar yaratma ve genişleme enerjisi ile ilgilidir.

Aşırı hükmedicilik, herşeyi kontrolü altında tutma istediğinden vazgeçmeli, meydana getirdiği şeyleri bırakabilmeli, başkalarına emanet edebilmeli veya paylaşabilmelidir.

Hırslarını, ihtiraslarını dengeleyebilirse vücut normal fonksiyonlarına rahatça devam edebilir.

YAY Burcundaki Tutulumlar

Kalça, baldır, karaciğerdeki rahatsızlıklarla beden birşeyler anlatmaya çalışır. Önyargılı olmaktan vazgeçmezse karaciğer görevini aksatmağa başlar.

Sosyal yaşamdaki hareketsizlik, zihni veya mânevi durgunluk, iletişim kuramama, olayları idrak edememe, körükörüne destekleme kalça eklemleri ile sorunları ortaya çıkmasına sebeb olabilir. Hafif rahatsızlıklar çok ciddi sıkıntılara kadar varabilir.

Hücrelerin kendine has bilinci vardır. Genetik olarak gelmiş önyargılar varsa bunlardan kurtulmak için sivilceler hatta yaralar oluşabilir.

OĞLAK Burcundaki Tutulumlar

Eğer kişi öğreticilik sorumluluğunu yerine getirmiyorsa iskelet sistemi dile gelebilir. Dizler zayıflar , kemikler, dişler ve kalsiyumla ilgili sorunlar görülebilir. Ciltte kaşıntılar, ekzama ve romatizma ağrıları başlıyabilir.

Otoriterlik ve esneklik konularında belli bir çizgi oluşturamazsa öfkeli ve aşırı alıngan olur. Bu durum kemiklerden kalsiyum azalmasına, eklem iltihaplarına, kemik iliği hastalıklarına, çene ve diş rahatsızlarına sebeb olabilir.

Öfkeli durumda ilk ihtar mideden gelir. Bu durumda kişi hayatını gözden geçirip gerekli iyileşmeleri yapabilirse sorunlar ortadan kalkar.

Olumlu ve dengeli hareket edebilirse fiziki güçlülük kazanır ve yaşlılıkda bile fiziksel durumu iyi olur...

KOVA Burcundaki Tutulumlar

Bazı şeylerin oluruna bırakılması, tevekkül sahibi olunması gereğini hatırlamak için bedenden birtakım uyarılar gelir. Bunlar sinir gerginliği, kanda şeker iniş çıkışları, ayak bileğinde şişme, dolaşım rahatsızlıkları gibi durumlardır.

Dolaşımı düzenli tutabilmek için yürüyüşler yapılmalıdır. Bu tutulum kişinin sürekli hareketli olmasını ister, durgunluk tabiata ters gelir.

Kandaki şeker iniş çıkşları insanın dengesiz biri olarak tanınmasına sebep olur....

BALIK Burcundaki Tutulumlar

Sindirim sisteminden gelen çeşitli uyarılar, kişinin aşırı tahlilci olduğunu ve altıncı his, rüya gibi içsel gelişlere set çektiği, önem vermediğini gösterir.

Herşeyi fazla incelemek, tahlil etmek aşırı sindirime yol açar. Eğer kişi bu uyarılara dikkate alıp gereken düzeltmeleri yapmazsa ayaklarda şişmeler, nasır oluşması, terleme ve genel rahatsız olma durumları ortaya çıkabilir.

Kişi manevi yönden gelişmeyi reddeder, belli konularda takılıp kalırsa vücudun bağşıklık mekanizmasını kontrol edene lenf sistemi bozulabilir.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.