Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Baba Olmaya Hazırlanmak
Admin Offline
#1 Gönderildi : 17 Ağustos 2010 Salı 12:04:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Eşinizin hamilelik ve doğum sürecine ne kadar destek olacağınız, son kertede yine sizi bağlayacak bir karardır. Bu uğurda ultrasonografi ve doğum sonrası sınıflara katılarak, babalık hakkındaki tecrübelerinizi artırabilirsiniz. Bebek hakkındaki isim önerilerinden, onunla ilgili umut ve planlarınıza kadar bir çok konuyu, oturup eşinizle tartışabilirsiniz. Ve bu her ikiniz için de son derece etkileyici bir süreç olabilir!

Baba olmanın getirdiği duygusal yük, genellikle küçümsenir, hafifsenir. Birçok insan, bu olayın bir değil, iki kişinin başına geldiğini unutur. Bu anlamda, bir erkek için çocuğuna ne tür bir gelecek sağlayacağı üzerine kafa yorup endişelenmek son derece normaldir. Bu anlamda örneğin eşiniz, çocukla ilgilenebilmek adına işini bırakabilir ve bu durum sizi de aşırı bir maddi yükün altına sokabilir. Bu bakımdan, sadece maddi ihtiyaçların yanı sıra, çocuğunuza vereceğiniz özen, zaman ve şefkatin de ne kadar gerekli ve değerli olduğunu unutmamalısınız. Bu tür zamanlarda genellikle, hele ki tıbbi uzmanlar sürekli eşinizle ilgileniyorken, herşeyin sizin dışınızda geliştiğini düşünmeye yatkın olursunuz. Ancak doğum anını birlikte örgütlemekten, sürece sizin ne yönde katkıda bulunabileceğinize kadar bir çok sorumluluğu üstlenmek, sizin yönünüzü ve bu tecrübeye odaklanma düzeyinizi belirleyecektir.
Her halûkârda doğacak olan sizin de bebeğinizdir ve hislerinizi, düşüncelerinizi paylaşmaktan siz de kaçınmamalısınız. Kaygılarınız hakkında açık olmalısınız. Doğum sürecinin tüm ayarlamalarına katılımcı olmalı, planlarda söz ve eylem sahibi olabilmelisiniz. Son söz yerine, hamilelik sürecine nasıl katkı sağlayacağınız sadece sizinle ilgilidir; bu da gerek duygusal, gerekse kişisel ve fiziksel olarak ne kadar fazla katkı sağlarsanız, kendinizi o kadar iyi hissedeceğiniz sonucunu doğuracaktır.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.