Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Böcek ısırıklarından korunmak için
Admin Offline
#1 Gönderildi : 31 Ağustos 2010 Salı 23:29:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Arılar: Çocuğunuzu arılardan korumak için onu yeşillik ve çiçeklerin bol bulunduğu alanlardan ve çöp kutularının olduğu bölgelerden uzak tutmalısınız. Ayrıca, arılar çevrenizdeyken çocuğunuza tatlı yiyecekler vermeyin.

Sivrisinekler: Sivrisinekler suda çoğalır. Bu nedenle çevrenizdeki çamur birikintilerinin üzerini doldurun, açık su kanallarını kapatın. Geceleri sivrisinekler artacağından, çocuğunuzu mümkün olduğunca dışarı çıkartmamaya çalışın. Ayrıca evde kapı ve pencereler açıkken, tellerin takılı olup olmamasına dikkat edin. Dışarıda geçirilen akşamlarda ise sivrisinek saldırılarından korunmak için hareketsiz kalınması tavsiye edilirken, nedeninin hareket halindeki kişilerin vücut kokularının etrafa daha çabuk yayılması ve harekete karşı duyarlı olan sivrisineklerin doğrudan bu hedefe yönelmesi olarak gösteriliyor. Sivrisinekler, akşam yemekleri için yaklaşık 60 kilometre uçabiliyor.

Zehirli Örümcekler: Örümcekler, sıcak, kuru ve karanlık yerleri severler. Bu yüzden çocuğunuzu klozet, çatı araları ve bodrum gibi yerlerden uzak tutun.

Keneler: Kenelerin bulunduğu alanlardan mümkün olduğunca kaçınmak gerekir. Çocuklarınızı kenelerin yoğun olabileceği çalı çırpı ve gür ot bulunan alanlardan uzak tutmalı, bu gibi alanlara çıplak ayak ya da kısa giysiler ile götürmemelisiniz. Sıvı, losyon, krem, katı yağ veya aerosol şeklinde hazırlanan böcek kaçırıcıları dikkatli kullanmak kaydıyla çocuğunuzun cildine veya elbisesine sürebilirsiniz. Ayrıca kene bulunan alanlara gidildiği zaman, vücut belli aralıklarla keneye karşı taranırsa sağlık kuruluşuna gidildiğinde geç kalınmamış olunur.

Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.