Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Süper Hissetmek İçin Süper Besinler
Admin Offline
#1 Gönderildi : 17 Ağustos 2010 Salı 12:24:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Sağlıklı beslenme dendiği zaman çoğu kişinin aklına -uygulanmasa bile- hemen hemen aynı şeyler gelir: Bol meyve ve sebze, az yağlı besinler, yağsız proteinler? Bunlar yanlış bilgiler olmasa da eksik bilgilerdir. Bunların doğru olduğunu farz eden pek çok insan iyi bir beslenmeye sahip olduğunu düşünür ama tükettiklerinin besin değerlerine baktıklarında şaşırabilirler çünkü önemli Olan tükettiklerimizin mikrobesin seviyesinde sahip oldukları değerlerdir ve bütün gıdalar aynı şekilde yaratılmamışlardır.

Ne yazık ki doğa ananın da kendine göre bir hiyerarşisi vardır ve bazı besinler diğerlerinden üstündür! Bu besinlere ?süper besinler? adı verilir. Yaşam aralığı 120?ye kadar çıkan, hastalığa karşı güçlü bağışıklık sistemleri ile donatılmış, çoğu hayatında hiç hasta olmamış, hayata karşı yapıcı ve pozitif bir yaklaşıma sahip olan insan toplulukları incelendiğinde ve süper besinlerin hepsinin ortak noktası olduğu keşfedildiğinde bu ismi alan süper besinlerin özellikleri neler?

En başlıca özelliklerin ?tam?, yani hiç işlenmemiş ve besin değerleri bakımından özelliklerini kaybetmemiş olmaları. İçeriklerindeki fitobesinlerin toplamı insan sağlığı üzerinde iyileştirici ve güçlendirici etkiye sahip olan süper besinlerin diğer önemli bir özelliği güçlü anti-oksidan özellikleri sergilemeleri ve bu sayede hücresel seviyede pas tutmaya yani okside olmaya elverişli bedenlerimizi paslanmaya karşı korumaları. Tüm bunların yanında kanser, kronik yorgunluk, stres kaynaklı rahatsızlıklar, bağışıklık sistemi rahatsızlıkları gibi pek çok hastalık riskini azaltan ve yaşlanmayı yavaşlatan süper besinlerin hiçbir yan etkisi bulunmaması!

Süper besinler konusunda yapılan tüm araştırmaların sonunda belirlenen ortak süper besinler:
Fasulye, yaban mersini, brokoli, yulaf, portakal, balkabağı, yabani somon, soya, ıspanak, çay, domates, ceviz, yoğurt.

Süper besin öğeleri
C Vitamini, folik asit, selenyum, E vitamini, likopen, lütein, alfa-karoten, beta-karoten, lif, omega 3 yağ asitleri, alfa linolenik asitler ve bitkisel kaynaklı omega-3?ler, temel yağ asitleri(Udo?s Oil gibi), yeşil sebzeler, polifenoller.

Canlılığınızı arttırmak, yaşam sürenizi doğru beslenerek uzatmak ve sağlığınızı güçlendirmek için diyetinizin süper besinlerden oluşmasına ve süper besinler açısından zengin yardımcı besin desteklerini yaşam biçiminize katmaya özen gösterin.
admin: 1 Kişi mesajın için Teşekkür Etti.
Vicdan Emire 23.1.2011(UTC) Tarihinde
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.