Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Zihniniz neye inanıyorsa vücudunuz O olur
Admin Offline
#1 Gönderildi : 22 Eylül 2010 Çarşamba 12:24:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Batı dünyasında yaygın bir yanlış anlama zihnin ve vücudun farklı mevcudiyeti olduğu, fiziksel ve duygusal sorunların farklı olduğudur. Oysa zihin ve vücut tek bir varlıktır. Duygusal sorunlar fiziksel sorunlar olarak ortaya çıkar. Zihninizi değiştirdiğinizde, vücudunuz bunun tepkisini verir çünkü zihin ve vücut birbirine bağlıdır ve birbiriyle iletişim halindedir.

Vücudunuz zihninizin etkisindedir ve aynı şekildi zihniniz de vücudunuzu etkiler. Günün her anında bu sorunsuz bir şekilde ve ustalıkla çalışır. Pek çok insan çoğunlukla modası geçmiş zihinsel programlamalar ve çözülmemiş negatif duygularla sağlıklarını ve mutluluklarını bloke ederler. Zihinlerindeki bu tıkanmaları arındırarak huzur, mutluluk, sağlık, refah ve enerji seviyelerini kolaylıkla istedikleri seviyeye çıkartabilirler.

İnançlarınız-vücudunuz arasındaki bağlantı
Çoğu ölümlerin haftanın diğer zamanlarından ziyade Pazartesi sabahı saat 9?da gerçekleştiğini biliyor musunuz? Bu inanılmaz bir istatistiktir, çünkü inancımızın gücünü ortaya çıkarır. Pazartesi sabah saat 9 ile Çarşamba öğleden sonra saat 4 arasındaki tek farklılık inanıştır. Yani haftanın zihnimizde tuttuğumuz belirli bir zamanıdır.

İnaçlarınız sizin (vücudunuz da dahil olmak üzere), diğer insanların ve içinde yaşadığınız dünya hakkında vardığınız sonuçtur. İnançlarınız bilinçaltınızda bulunur ve otomatik olarak günlük hayatınızda size rehberlik eder. Sizi çevreleyenleri ve olayları yorumlamak ve karşılık vermekte yardımcı olur. İnançlarınızın çoğu 6 yaştan itibaren zihninizde şekillenir. Hayatınızın geri kalanını ise nasıl etkileyeceği inanılmazdır.

Zihniniz neye inanıyorsa, vücudunuz o olur
İnançlarınız, beyniniz ve vücudunuz arasında mesaj gönderimini etkiler. İnançlarınızın başta sindirim, bağışıklık sistemi, kan basıncı ve hatta DNA?larınız olmak üzere vücudunuzun bir çok fiziksel fonksiyonunu etkileme gücüne sahip olduğu kanıtlanmıştır. En gerçekçi ifadeyle, inançlarınız biyolojiniz haline gelir.

Bilimsel bir çalışmada, ciddi ağrıları olan hastalara acılarını dindirmek üç gün boyunca morfin verildi ve üçüncü gün morfin yerine gizlice tuzlu su solüsyonu enjekte edildi. Hiçbiri morfin almamasına rağmen hastalar önceki üç gün boyunca hissettikleri ağrıyı hissetmediler. Hastaların inancı tek başına ağrıyı durdurdu.

Çoklu kişiliklere sahip hastalar arasında araştırılmış ve belgelenmiş örnekler vardır. Bunlardan bir örnekte hastanın kişiliğinden biri mükemmel gördüğüne inanıyordu ve gözlük istemiyordu. Diğer kişiliği ise net olarak göremiyordu ve neredeyse bir gözlük olmadan yarı kördü. Böyle durumlarda aynı bedende iki farkli kişilikle iki farklı fiziksel rahatsızlık mevcut olabiliyor ve baskın olan kişiliğin özelliği öne çıkıyor ve görme seviyesi de buna bağlı oluyordu.

İnançlarınız vücudunuzu şekillendirir
Mucizevi bir şekilde vücudunuz beyniniz tarafından verilen emirleri alarak tasarlanmıştır. Hatta vücudunuz tarafından yapılan hücreler son derece akıllıdır ve mevcut oldukları çevreye kendi kendilerine uyum sağlayabilirler. Beyniniz inançlarınıza dayanarak dış ortamı yorumlar ve hücrelerinize o ortamda en iyi şekilde yaşamını sürdürebilmesi için ihtiyacı olan ayarlamaları söyler..

Vücut sağlığı, kilosu ve şekli konusunu kontrole aldığınız zaman, bu iletişim bilgisi çok etkilidir.Eğer vücudunuzu değiştirmek istiyorsanız, vücudunuzu olumsuz etkileyen bir inanışı değiştirmek çok faydalı olacaktır.

Zihin-vücut bağlantısına kulak verin, neye inanıyor, algılıyor ve deneyimliyorsanız bu vücudunuza doğrudan gönderilir ve fiziksel sorunlara neden olabilir. Bu, sorunlara neden olan gizli ruhsal ve duygusal nedenlerin üstesinden gelerek istediğiniz vücuda kolaylıkla sahip olabilirsiniz.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.