Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Tıbbi Takipleriniz
Admin Offline
#1 Gönderildi : 17 Ağustos 2010 Salı 13:25:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Gebe olduğunuzu ilk olarak doktorunuz farkedebilir veya pozitif test sonucunu öğrenir öğrenmez doğum doktorunuzdan randevu ayarlayabilirsiniz. Bu durumda sonraki üç aylık döneme dek doktor tarafından görülmeyebilirsiniz. İlk kontlolünüzde, sizin ve ailenizin tıbbi hikayesi sorgulanır ve kan ve idrar tahlilleri yanında ayrıntılı bir fizik muayeneniz yapılır.

Doktorunuz size doğum seçeneklerini bildirip, tek başına veya bir doğum kliniği ile ortaklaşa takibinizi yapmayı önerebilir. Nerede ve ne şekilde doğum yapacağınızı düşünmeye başlamanız gerekecektir. Hamilelik ile ilgili kitaplar da doğum tercihlerinizi belirlemeye yardımcı olup, gebelik, doğum ve çocuk bakımı hakkında genişçe bilgi edinmenizi sağlarlar. Gebe olduklarını öğrendikten sonra kadınların çoğu, doğacak bebeklerine en azından oyuncak ayı gibi küçük bir hediye almak ister. Eğer böyle bir yatkınlığınız varsa şimdiden bir günlük tutmaya başlayabilirsiniz. Böylece hamileliğinizin tam bir kaydını da yapmış olursunuz.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.