Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Bebeğinizin yüz ifadesi ve duyguları
Admin Offline
#1 Gönderildi : 17 Ağustos 2010 Salı 14:10:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Eşiniz ya da en iyi arkadaşınızın ne hissettiğini anlamak için onlara sormanıza gerek yoktur. Yakınları nızın yüz ifadelerine bakmanız, ne his settiklerini anlamanız için yeterlidir. Sizde bu çeşit bir 6. his oluşması o in sanlarla yıllardır birlikte yaşadığınız sa mimiyet ve yakınlıktan kaynaklanır. Za manla yaptığınız alıştırmalarla bebeği nizi de ?okumayı? öğrenir, onun karmaşık küçük kafasında neler olup bittiğinin farkına varırsınız. Eğer bu konuda çaba harcarsanız ikiniz de karlı çıkarsınız. Onun neler hissettiğini anlamaya başla dıkça, siz daha az sinirli, o ise daha an laşılır olacaktır. Böylelikle aranızdaki bağ büyüyecektir. İşin en iyi tarafı da, bu ?okuma sanatında? uzmanlaşmak o kadar da zor değildir! Uzmanlara göre, doğumdan itibaren bebekler mutluluk, kızgınlık ve şaşırma gibi bazı temel duyguları ifade edebil mek için yüz sinyallerini, sesleri ve vücut dilini kullanıyorlar.

Bebeğiniz nasıl hissediyor? üzgün mü, kızgın mı? Peki ama böyle hissetmesinin nedeni ne? Kafanızı çevirin ve onun şirin suratına şöyle bir bakın. Bütün cevaplar onun yüzünde yazılı...
Sponsor  

feryalada Offline
#2 Gönderildi : 18 Ekim 2010 Pazartesi 21:09:00(UTC)

Sıralama: Member

Gruplar: Registered
[Joined]: 22.9.2010(UTC)
[Points]: 42
Woman
[Location]: izmir

2 Kere Teşekkür Etti.
0 Mesajına Toplam 0 Kere Teşekkür Edildi.
benim kızım bugünlerde çok mutsuz:((( emiyor ağlıyor, uyanıyor ağlıyor yerine bırakıyorum yine ağlıyor hemde içini çeke çeke ama problemini hala çözemedim.......:(
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.