Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Tekrar Oku Anneciğim
Admin Offline
#1 Gönderildi : 17 Ağustos 2010 Salı 14:29:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Çocuğunuz sizden, sevdiği bir kitabı tekrar tekrar okumanızı istiyorsa, bu oldukça avantajlı bir durumdur. Çocuğunuzun çok sevdiği bir kitabı, şarkıyı ya da oyunu tekrarlaması, onun dikkat becerisi, hafıza ve kelime gelişimine yardım eder. Yapılan bir araştırmaya göre, bir kitabı 3 kez okuyan çocuklar, 1 kez okuyan çocuklara göre kitabın içinde geçen "zor" kelimeleri daha iyi anlıyor. Daha da fazlası, çocuklar kitap okumaya başladıklarında "ustalık" güdüsü geliştirirler.

Kitap okuduklarında hatırladıkları anahtar sözcükler ve anahtar kelimeler, satırların altında yatan bilgileri de anlamalarını, boşlukları "tamamlamalarını" sağlar. Bu yüzden çocuğunuza bir kitaptaki en sevdiği bölümü okurken, pasajın sonundaki kelimelerden bir ya da ikisini çıkarın. Ve bırakın boşlukları kendi doldursun. Örneğin çocuğunuza "Çok güzel yeşil bir odada, bir telefon ve kırmızı bir..." diyerek sonunu onun tamamlamasını isteyebilirsiniz.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.