Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Evlendiğim Kadına Ne Oldu?
Admin Offline
#1 Gönderildi : 18 Ağustos 2010 Çarşamba 09:48:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.

Müstakbel bir babasınız. ?Müstakbel? kısmı bebeğinizi doğana kadar göremeyeceğiniz anlamına gelir, yani ortada şapkanızı asabileceğiniz sağlam, izlenebilir bir fenomen bulunmamakta. Yine de, partnerinizi görebiliyorsunuz ve onda sizi yerinizde zıplatacak yeteri kadardan da fazla izlenebilir fenomen mevcut.

Hormonlar hamileliği yönetir. Hormonlar, duygular ve psikoloji, hamile bir kadını yönetir ve bazen birinin nerede başlayıp diğerinin nerede bitebileceğini kestirmek zordur. Aynı zamanda siz de hamilelik sırasında size yön veren yeni hormon, duygu ve psikoloji seviyelerine sahipsiniz (bilim adamları buna ?couvade sendromu? adını veriyor ? erkeklerin çoğu insanın ?sempati ağrıları? olarak tanımladığı yaşadığı gerçek fiziksel değişiklikler.)

Eşinizin hamileliği sırasında, tüm bu etkenlerin yarattığı şey bir kaosa benzer (çoğu zaman da öyledir.) İster inanın ister inanmayın, bu kaos siz ve partnerinizi bir araya getirebilir, yeter ki nasıl tepki vereceğinizi bilin.

Eşinizin rahminde bebek çok hızlı fiziksel büyüme ve değişim geçiriyor. Eşiniz de hem içeride hem de dışarıda fiziksel değişiklik geçiriyor. Karnı büyüyor, derisi renk değiştiriyor ve göğüsleri irileşiyor.

Fakat duygularında ve düşünme işlevinde olanlar günlük yaşamınızı daha fazla etkileyecektir. Ne yazık ki bu duyguların ve düşüncelerin zamanlamasını tahmin etmek bir fetüsün fiziksel gelişimini tahmin etmekten zordur.

Bazı kadınlar üçüncü ayda her gün ağlama krizleri geçirirken bazıları bunu sekizinci ayda yaşar. Bazı kadınlar bunu her iki ayda da (ve aradaki tüm aylarda) yaşarken diğerleri hiç yaşamayabilir. Bazı çiftler hamileliğin ilk aylarında cinsel arzuda yoğun bir artış görürken diğerleri hiç görmez (sabah bulantıları pek seksi değildir.)

Bir kadının hamilelikte ilerlerken neler hissedeceğine dair kesin ?normal? bir model yoktur; ve aynı zamanda bir erkek için partnerinin hamileliğini yaşamak için sayılarla anlatılan bir yol da bulunmamaktadır.

Ama hiç korkmayın! Şanslısınız. Aslında, müstakbel bir baba olarak bu zamanı doyurucu ve hatta eğlenceli yapmak için herkesten daha iyi durumdasınız. Ayrıca hamileliğin eşiniz ve yeni bebeğinizle olan ilişkinizi derinleştirmesi için de en iyi konumdasınız. Bu, biraz farkındalık ve çaba gerektirir.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.