Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Anne Sütünü Arttırmanın İpuçları
Admin Offline
#1 Gönderildi : 17 Ağustos 2010 Salı 11:47:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Sütün gelmesi annenin beyninden başlar. Anne ger çekten bebeğini emzirmek istemelidir.
Kalabalığı azaltın, az konuk ağırlayın. Ziyaret tekliflerini kibar bir şekilde geri çevirin yada bebeğinizle yatak odasına çekilin.

Bebeğinizin altı kirliyse, önce altını değiştirin sonra besleyin.Bebeği çok sıkı sarmışsanız beslenme anında rahatlamasını sağlamak için üzerindekileri fazla kıyafetleri çıkarın.
Bebek çok ağlıyorsa bes lenme olayına konsantre olamaz, sakinleştirip öyle besleyin.

Bebeğinizi emzirirken hemen uyuyorsa birkaç kez uyandırıp tekrar emzirmeyi deneyin. ısrarla reddediyorsa doymuş demektir. Bebeğinize gözlerinizle, ellerinizle , sesinizle sarılın, okşayın ve konuşun. Beslenmeler aynı za manda anne sevgisi ihtiyacının karşılandığı anlardır.

Meme değiştirirken bebeğin ga zını çıkarın. Bebek vaktinden önce emmeyi kesiyorsa yine gazını çıkarın. Midesi gaz ve mama ile gerilmiş bebek em mek istemeyecektir. Yorgun ve stresli olmak sütünüzü azaltır. Emzirmeden önce 15-20 dakika dinlenin. Tv izleyin veya müzik dinleyin.

Emzirmeden önce sıcak duş almak ve memelere masaj yapmak sütünüzü artırabilir.

Bol sıvı ve meyve tüketmeyi unutmayın. Günlük 1,5 veya 2 sürahi veya 1 büyük şişe (15-20 su bardağı) su, elma kompostosu (kalori az olduğundan şişmanlatmaz) ayran (yada bu sıvıya eşdeğer meyve)tüketmeye gayret edin. Üzüm kom postosunun kalorisi fazladır. Şişmanlığa yol açabileceği için tercih edilmemelidir. Bu sıvı miktarı akşam yatarken bitmiş olmalıdır. Ben sıvı alıyorum sürahiye gerek yok di yorsanız yanılıyorsunuz. Farkında olmadan zamanla sıvı alımını azaltabilirsiniz.

Yeni doğan bebekler ilk gün doğu mun verdiği yorgunlukla 2-3 saat uyanık kalıp geri kalan kısmı uyuyarak geçirirler. Bu nedenle emzirirken bebeğini zin ilk günkü yorgunluğuna dikkat edin.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.