Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Çocuklara cep telefonu yasak!
Admin Offline
#1 Gönderildi : 1 Eylül 2010 Çarşamba 23:10:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
İsveç Karolinska Enstitüsü'nün araştırma sonuçlarına göre, 10 yıldan fazla cep telefonu kullananların beyninde 'akustik nöroma tümörü' oluşma riski 2 kat yükseliyor, İngiliz hükümetine sağlık politikaları konusunda danışmanlık yapan Ulusal Radyolojik Danışma Kurulu, 8 yaşından küçük çocukların cep telefonu kullanmaması konusunda aileleri uyardı. Kurul Başkanı Prof. William Stewart, durumu şöyle açıkladı: "Çocukların kafatası ve sinir sistemleri gelişimini henüz tamamlamadığından, radyasyona daha çok maruz kalıyor. Örneğin, 5 yaşındaki bir çocuğun kafatası kalınlığı, bir yetişkinin kafatasının 4'te l'i kadar. Bu nedenle de 8 yaşından küçükler en yüksek risk grubunda bulunuyor. 8-14 yaş arasındaki çocukların da sadece acil durumlarda mesaj (SMS) yoluyla haberleşmesi öneriliyor.

Hollanda'daki araştırma, cep telefonlarının hafıza ve tepki zamanlaması gibi zihinsel fonksiyonları olumsuz etkilediğini ortaya koyuyor. AB ülkelerinde yapılan araştırmalarsa, cep telefonu sinyallerinin hücreye ve DNA'ya zarar verdiğini gösteriyor. Almanya'da baz istasyonları yakınında kanser vakaları arttığından, okulların yakınında kurulmamaları gerektiği açıklandı.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.