Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Yenidoğan bebeğinizi kucağa alırken dikkat edin!
Admin Offline
#1 Gönderildi : 1 Eylül 2010 Çarşamba 23:51:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Yeni doğan bebeklerin ve küçük çocukların kas yapıları tam anlamıyla gelişmemiştir ve kaslarını kontrol edemezler. Onlara sarıldığınızda veya kucağınıza aldığınızda mutlaka bir eliniz başının arkasında olsun. Onları asla, ama asla kollarından havaya kaldırmayın. Kollarındaki eklemleri yerinden çıkararak canlarını yakabilirsiniz.

Yeni doğan bir bebeği kucağınıza aldığınızda ya beşikte yatarmış gibi kucağınıza yatırın ya da başı omzunuza gelecek şekilde göğsünüze alın. Bir elinizi mutlaka bebeğin başının arkasında tutmayı unutmayın çünkü eğer desteklemezseniz başı geriye düşebilir.

Yeni doğan bebekleri tek elinizle kucağınıza almaya çalışmayın. Daha büyük bebeklerde uygulayabilirsiniz fakat yeni doğan bebekler çok hareketli ve oynaktır ve tek elinizle doğru şekilde tutamayabilirsiniz.

Başını vurmak denilen şeye çok dikkat edin. Bebekler boyun kaslarının kontrolünü sağlamaya başladıklarında etrafa bakmaya ve bu kaslarını kullanmaya çalışırlar. Ardından birdenbire bu kaslar yorulur ve bebeğinizin o şirin kafası size yönelen bir rokete dönüşür ve başınıza son süratle çarpar. Böyle bir çarpışma hem sizin hem bebeğinizin canını yakar.

Bebeğinizin kafasına dikkat edin ve kontrolden çıkmaya başladığında müdahale etmek için hazırlıklı olun.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.