Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Küçük bebekler için oyuncak seçimi (0-6 Ay)
Admin Offline
#1 Gönderildi : 22 Eylül 2010 Çarşamba 12:10:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Birçok ebeveyn ve akrabalar yeni bir bebek için oyuncak seçerken zorlanır. Küçük bir bebek ilk başta oyuncaklarıyla çok fazla oynayamaz, bu nedenle oyun­caklar yumuşak, basit, sağlam ve bakmayı ve dokun mayı isteyecek derecede ilgi çekici olmalıdır.

Yumuşak oyuncaklar
Bebeğiniz sıkabileceği ve do kunulması hoş oyuncakları daha çok sevecektir. Oyun cak yıkanabilir olmalı ve rengi solmamalıdır, çün kü sürekli ağzına götürecektir.

Hareketli oyuncaklar
Yenidoğan bir bebek için, be şiğinin 25 santimetre üzerine asılan hareketli bir oyun cak iyi bir görsel uyarı oluşturur, ancak oyuncağın ulaşamaya cağı yükseklikte olmasına dikkat edin. İlgisini tazelemek için birkaç günde bir sallanan parçalarım değiştirebilirsiniz.

Sesli oyuncaklar
Çıngıraklar, sesli ve müzikli oyuncaklar küçük bebekler için oldukça uygundur. Altı aylık oldu ğunda düğmesine basarak veya ipini çekerek çalıştı rabileceği müzikli oyuncaklardan çok hoşlanacaktır.

Kitaplar
Bebeğiniz hiçbir zaman kitap okunmayacak ka dar küçük değildir. Üç ila dört aylık olunca büyük, par lak renkli resimleri olan kitaplar seçin; dizinize oturta rak kitapta kendisine günlük hayatta sıkça karşılaştığı nesneleri gös terin ve adlarını söyleyin. Yüzler her zaman dikkatini çeker, bu ne denle dergilerdeki yüzleri ve yüzdeki organları gösterin, daha son ra aynı organı kendi yüzünde gösterin.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.