Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Ayın Burcu: Terazi Bebeği
Admin Offline
#1 Gönderildi : 23 Eylül 2010 Perşembe 10:38:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.

Terazi burcu bir yargıya varmadan önce yapılan, muhakeme ve düzeltme dengeleme ile bağdaştırılır. Bir çocuk olarak Terazi de kendi dengelerini sağlayabilmek için, mutlaka adil bir yaşama ihtiyaç duyar. Aslında Terazi'nin kolay bir çocuk olduğu düşünülür, ama orta yolu bulmakta ciddi yardıma ihtiyacı olabilir.

Hava elementinden olan Terazi, sosyal ve bağımsızlığı sembolize eden zıt burcu Koç'un aksine, insanlarla ilişki kurma ihtiyacındadır. Erken yaşlarından itibaren Terazi pek çok bağlantı kurma ve insan ilişkisini deneyimleme ihtiyacı duyar. Ancak bu ilişkilerinde de Terazi çocuğa kendine değer vermeyi öğretmek gerekir, aksi takdirde ilişkinin içinde kişiliğini kaybetme riski vardır.

Terazi'nin barış ve huzur içinde yaşamak arzusu insanlara mümkün olan en kibar ve hoş biçimde yaklaşmasına nedendir. Terazi sevilmek ister ve davranış biçimi asla ters ve kaba değildir.

Genellikle insanlara değer veren, saygı duyan bir tarzı vardır. Bir çocuk olarak bile, ebeveynleriyle iyi geçinmek için çaba harcar ve erişkinliğinde de bu doğal yeteneğini, pazarlık yapmakta, her iki taraftaki insanları memnun ve mutlu kılmakta kullanır. Doğal bir rasyonelliğe ve yaşamını kolaylaştıran doğal bir çekiciliğe sahiptir.

Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs, fiziksel görünüş üzerinde kuvvetli bir yargı mekanizması kazandırır. Çirkinlikler iç huzurunu bozduğu için, stil ve şekil Terazi'nin yaşamında oldukça önemli bir yere sahiptir. Terazi güzel bir dünya ister ve diğer insanlar üzerinde olumlu intibalar bırakmaya dikkat eder. Bu nedenle yüzeydeki görüntülerle çok ilgili olan küçük Teraziler, sevmedikleri, çirkin buldukları şeyleri rahatlıkla ortadan kaldırmaya çalışabilirler. Aslında etrafını güzelleştirmesi kendisi için yararlı olsa da, bu çocuğa erken yaşlardan itibaren, dış görünüşün altındakilerle ilgilenmesi gerektiği de öğretilmelidir.
Problemsiz bir bebeklik geçirirler. Uslu, yemek problemi olmayan ve fazla ağlamayan bebeklerdir.

Hislerini kolay kolay açamayan Terazi çocukları, aslında sürekli bir sevgi beklerler. Güzelliklere düşkün, duygulu, nazik, terbiyeli bir tiptir.Özellikle anne, çocuğuna çok dikkat etmeli ve gelişme çağında ona sevgi,seks vs. gibi konularda bilgi ve öğüt vermelidir. Bu sayede ergenlik çağında duygusal konularda hata yapması önlenir.

Çok yönlü Teraziler, çocukluk yıllarında epey çekingendirler. Problemsiz bir bebeklik geçirirler. Uslu, yemek problemi olmayan ve fazla ağlamayan bebeklerdir. Rahatları yerinde ve gürültüsüz bir ortamda dakikalarca kendi kendilerine durabilirler. Hislerini kolay kolay açmayan Terazi çocukları, aslında sürekli bir sevgi beklerler. Anne ve babanın çok anlayışlı ve sabırlı olması çocuğu yavaş yavaş mahcupluktan sıyrılmasını sağlar. Bu çocuk, güzelliklere düşkün, duygulu, nazik, terbiyeli bir tiptir.

Erken yaşta onun hangi konuya kabiliyeti olduğunu anlamak ve onu bu yönde geliştirmek çok yararlıdır. Özellikle anne, çocuğuna çok itina etmeli ve gelişme çağında ona sevgi, seks, vs.. konularında bilgi ve öğüt vermelidir. Böylece çocuk duygularıyla mantığı arasında daha iyi denge kurabilir. Bu sayede ergenlik çağında duygusal konularda hata yapması da önlenir.

Terazi burcunda doğan çocuk, iyi yetiştirilir, ailesi tarafından takdir ve sevgi görürse ileride çok başarılı olacaktır. Terazi burcu çocukları genelde iyi huyludurlar. Barışçı yaklaşımları ve doğal çekicilikleri başkalarının da sevgilerini kazanırlar. Genellikle ağlamak yerine uymayı tercih ederler. Uyandıkları zaman yüz mimiklerinden tatlı bir rüya gördüklerini anlamanız hiçte güç değildir. Teraziler çevrelerine karşı çok hassastırlar.

Sürekli bağıran ve tartışan aile büyüklerinden rahatsızlık duyarlar. Zekaları çok çabuk gelişir. Kısa zamanda çok geniş bir kelime hafızası oluşturlar. Terazi çocukları sosyalleşmeye okul yıllarında başlar, pek çok arkadaşını eve getirirler. Kararsızdırlar. Bu nedenle hızlı düşünme ve karar vermek için desteğe ihtiyaçları vardır. Sınırlarını doğru belirlemeleri, kendilerine olan güvenlerini ve karar verme yeteneklerini arttıracaktır.

Politik davranmayı çok iyi bildikleri için tüm aile bireyleriyle iyi anlaşırlar. Her şeyin yolunda gitmesini isteyen Teraziler, aile hayatında da belli bir uyum isterler. Parlak, eğlenceli ve barış dolu bir hayat onlar için önemlidir. İyi bir üslupla yaklaşılsa bile tenkitten her çocuk gibi hoşlanmayan bir tavır sergilerler. Eleştirilmekten hiç hoşlanmadıkları için aniden karşısındakinin yaşına bakmaksızın küstahça cevap verirler.

Bu nedenle ailelerin Terazi çocuklarına nasıl yaklaşmalarını bilmeleri zor olabilir. Ceza, disiplin getirse de bir süre sonra fayda etmemeye başlar. Çünkü o da ailenin ona duydukları sevgiyi gizli silah olarak kullanabilir. ?Beni cezalandırdığınıza göre sevmiyorsunuz? diyerek odaya kapanabilir.

Oldukça hassas ve alıngan olan Terazi çocuklarını doğru yönlendirmek ve disiplin uygulamak zordur. Anne, baba ve kardeşleriyle iyi vakit geçirmek için eğlenceli planlar yapılmasını beklerler. Sevdiği insanlar, sevdiği bir ortam ve sevdiği yemeklerle çok mutlu olurlar. Yakın akrabaları onlar için aynı zamanda yakın arkadaştır. Yaşı ne olursa olsun anne babaya gösterdiği davranışı sergiler. İşbirliğini severler.

Diğer insanlarla olan ilişkileri iyidir. Genellikle tertipli ve düzenli olmalarına rağmen, işlerinin hep birileri tarafından yapılmasını isteyecek kadar da tembel olurlar. Her şey yolundaysa durup dururken problem yaratmazlar. Enerji ve coşku dolu kız kardeş veya erkek kardeşle geçinmeleri daha kolaydır. Paylaşmak konusunda her zaman aynı davranmasalar da kendilerine karışılmasından hoşlanmazlar. Büyüdüklerinde eleştirici bir tavır sergileyen anne-babaya cephe alabilirler. Onlar mesleğini seçerken, arkadaş edinirken, alışveriş yaparken veya sevgilisiyle gezmeye çıkarken izin almamaları gerektiğini düşünürler.

Hülya Balıkavlayan
kucukinsanjiva.kucukinsan.tr
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.