Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
KIZIIIMMM!!!!
miray dursun Offline
#1 Gönderildi : 13 Ekim 2010 Çarşamba 18:37:00(UTC)

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
[Joined]: 13.10.2010(UTC)
[Points]: 3

0 Kere Teşekkür Etti.
0 Mesajına Toplam 0 Kere Teşekkür Edildi.
KIZIM 1.5 YAŞINDA VE BIZIM PROBLEMIMIZDE SINIRLENINCE BISEY ISTEYIP VERMEYINCE KIZINCA BAŞINI HEMEN YERE VURMASI VEYA KENDINI GERIYE DOGRU ATIP YINE KAFASINI VURMASI.BU BENI COK UZUYOR VE BU YUZDEN PSIKOLOJIM BILE BOZULDU DIYEBILIRIM.YARIN ICIN GUN ALDIK COCUK PSIKOLOGUNDAN BAKALIM BIZI NELER BEKLIYOR...BU DURUMUN AYNISI YASAYAN VARMI?????
Sponsor  

gülşah kızılkale Offline
#2 Gönderildi : 15 Ekim 2010 Cuma 13:33:00(UTC)

[Joined]: 15.10.2010(UTC)
[Points]: 3

1 Kere Teşekkür Etti.
mrb miray dursun..benim kızımda 1.5 yaşında ve sizin şikayetlerinizin aynısını yaşatıyor bana :).birşey istediği zaman istediği olmayınca öyle kafasını her tarafa vuruyor ve saçlarını bile yoluyor..ben bu durumu araştırdım;başını yere vurduğu için ona bişe olacak diye korkumdan istediği şeyi yapıyordum ve her seferinde bu durum tekrarlanınca "haa annem istediğim şeyi başımı vurunca bana veriyor zaten"düşüncesi ile çocuk bunu inat haline getiiyor
ve biz çok cebelleşiyouz.bu halleri halen devam ediyor yani..sonunda istediğini de bu yolla almayı başarıyor..yanlış bir tutum biliyorum ama ikna edemiyorum...
Seda Eyüpoğlu Offline
#3 Gönderildi : 15 Ekim 2010 Cuma 13:46:00(UTC)

[Joined]: 5.8.2009(UTC)
[Points]: 12

0 Kere Teşekkür Etti.
16 aylık oğlumda aynı belirtileri gösermee başlamıştı bu tarz davranışları olması normal ama süreklilik arz etmesi sizin yaptığı davranışa karşı tepkiniz ile gelişiyor ben o dönemde araştırdığımda
"bu şekilde kendini yere atıp vurma bağırma gibi hareketler de bulunduğunda (evet canının acımasına dayanamıyorsunuz ama) orayı terk etmeniz"

ben böle yaptım kaltım mutfağa gittim balkona çıktım bir batım ağlayarak geldi beni çekiştirdi bacağımdan kucağıma aldım kendisine hem veremeyeceğimi veya istediğini yapamayacaığım söyledim hemde ilgisini dağıtıp balkondaysam dışarıya baktırdım, mutfakta eline kaşık la kase verdim müzik çaldı bende oynadım.Böylece vazgeçti çünkü gerçekten hevesleri çok geçici.

Tavsiye sadece allah kızınızla sağlıkla bir ömür nasip eylesin.
sibel yıldız Offline
#4 Gönderildi : 11 Kasım 2010 Perşembe 16:27:00(UTC)

[Joined]: 11.11.2010(UTC)
[Points]: 12

0 Kere Teşekkür Etti.
seda hanıma teşekkürler,bende olsam aynısını yapardım,dikkatleri çabuk dağılıyor çünkü.biliyorum insanın bazen sabrını zorluyorlar,fakat bu şekilde ilgisiz davranmayınca iş dahada çıkılmaz bir hal alıyor.tekrar teşekkürler...
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.