Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
AĞRISIZ NORMAL DOĞUM(PRENSES DOĞUM)
DEMET TOPRAK Offline
#1 Gönderildi : 29 Mart 2012 Perşembe 13:26:00(UTC)

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
[Joined]: 8.3.2012(UTC)
[Points]: 15

2 Kere Teşekkür Etti.
0 Mesajına Toplam 0 Kere Teşekkür Edildi.
MRB ARKADAŞLAR.35 haftalık gebeyim.Suyum azaldığı için sanırım 2 hafta sonra doğuma gireceğim.Doktorum ağrısız normal doğum yapabileceğimi söyledi.Fakat internette araştırdığıma göre doğum sancısı olmadan ve açıklık 4 cm bulmadan epidural normal doğumun yapılamayacağını öğrendim.2 hafta sonra doğum sancılarım başlamazsa nasıl epidural yapılacak merak ediyorum.Bilgisi olan varmı acaba?
Sponsor  

Esra Kılbüker Offline
#2 Gönderildi : 29 Mart 2012 Perşembe 21:16:00(UTC)

Sıralama: Advanced Member

[Joined]: 22.1.2012(UTC)
[Points]: 177
Woman
[Location]: bursa

1 Kere Teşekkür Etti.
3 Mesajına Toplam 3 Kere Teşekkür Edildi.
merhaba canım evet dediğin doğru ağrın başlamadan ve rahım 4cm açılmadan epidural anesteziyi gerçekleştirmiyorlarmış.ama sen belirtmişsin ya suyum azaldığı için diye belkide 2hafta sonra normal kasılmalar ve sancı devamında da açılma gerçekleşecektir.belkide doktorun bu yüzden 2hafta diye belirtmiş olamaz mı?neyse bakalım rabbim hayırlı doğumlar iyi sonuçlar kararlasın. bende 37.1günlük hamileyim ve yarın doktora gidip nasıl doğum yapacağımı konuşucaz.rabbim hepimizin yardımcısı olsun.
NİL-ESRA: 1 Kişi mesajın için Teşekkür Etti.
DEMET TOPRAK 29.3.2012(UTC) Tarihinde
DEMET TOPRAK Offline
#3 Gönderildi : 29 Mart 2012 Perşembe 21:37:00(UTC)

2 Kere Teşekkür Etti.
Allah seninde yardımcın olsun.Bende yarın kontrole gideceğim.Belli olur artık nasıl olacağı.Cevabın için tşk ederim.Sevgiler :)
Esra Kılbüker Offline
#4 Gönderildi : 30 Mart 2012 Cuma 22:37:00(UTC)

Sıralama: Advanced Member

[Joined]: 22.1.2012(UTC)
[Points]: 177
Woman
[Location]: bursa

1 Kere Teşekkür Etti.
3 Mesajına Toplam 3 Kere Teşekkür Edildi.
tekrardan merhaba demet hanım.doktorumla konuştum bugün epiduralin avantajını ve dezavantajını.kesin dediği normal doğum sırasında rahim 4cm gelmeden asla müdahale yani anesteziyi yapmadıkları.dediğine göre asıl 4cmden sonra başlıyormuş asıl kötü olan ağrılar. ondan önce yapmaya kalkarsak anneye ıkınmasını istediğimizde ağrı hissetmeyeceği için bize cevabı net dönmeyecektir. sonrasındada doğumdan sonra yani.birazcık bel ağrısı oluyormuş o kadarmış yani.bilgilerinize.inşallah hayırlı sonuçlarla karşılaşırız ve karşılaşırsınız.sağlıkla kucağınıza almanız dileği ile.
DEMET TOPRAK Offline
#5 Gönderildi : 30 Mart 2012 Cuma 22:42:00(UTC)

2 Kere Teşekkür Etti.
BENDE BUGÜN KONTROLE GİTTİM VE DOKTORUMLA KONUŞTUM DOĞUMDAN BİRKAÇ GÜN ÖNCE BİR JEL KULLANACAĞIMI VE BU JELİN AĞRILARI BAŞLATIP RAHİMİ AÇACAĞINI SÖYLEDİ.DAHA SONRA DOĞUMU GERÇEKLEŞTİRİRİZ DEDİ.UMARIM HERKES Bİ SESTE KURTULUR.:)
Misafir
#6 Gönderildi : 4 Nisan 2012 Çarşamba 09:55:00(UTC)

Sıralama: Guest

Gruplar:
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
[Points]: 174

0 Kere Teşekkür Etti.
1 Mesajına Toplam 1 Kere Teşekkür Edildi.
MRB BENDE DOĞUM YAPALI 3.5 AY OLDU AĞRISIZ DOĞUM ISTIYORDUM DOKTORUM BANA RAHIM AÇILANA KADAR ZATEN SANCI VERIYORUZ DEMISTI AĞRISIZ DOĞUM YAPMADIM DOĞUMUM 10 DK SÜRDÜ SADECE SUNI SANCI VERDIKLERINDE BELIM AĞRIMISTI
tuba kaymaz Offline
#7 Gönderildi : 11 Mayıs 2012 Cuma 09:46:00(UTC)

[Joined]: 11.5.2012(UTC)

1 Kere Teşekkür Etti.
1 Mesajına Toplam 1 Kere Teşekkür Edildi.
benimde doğumum eylülde,ama malum stresi şimdiden sardı beni,normal olsun çok istiyorum,rabbim herkese ve banada kolay doğum nasip etsin inşallah :(
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.